SSS

Lojistik Alanında Yeni Mezun Olmuş Ve Bu Alanda Çalışmak İsteyen Öğrencilere Tavsiyeniz Nedir ?

Lojistik sektöründe farklı şirketlerde her zaman farklı iş çözümleri göreceksiniz. Bu yüzden Lojistik sektöründe nereye giderseniz gidin hep yeni çalışma biçimleri ve konseptler göreceksiniz. Bizim tavsiyemiz En Temel konuları iyi öğrenmeniz. Her zaman meraklı kalın ve öğrenmeye açık olun. Ve farklı lojistik sektörlerinde ve şirketlerinde farklı departmanlarda iş tecrübesi edinin. Sistemleri dikkatlice inceleyin. Sistemlerin ne için yapıldığını, o konseptin faydalarını, neden kullanıldığını, sorunları ve hangi çözümlere başvurulduğunu sorun. Bu şekkilde olayı daha net anlarsınız ve kalıcı olur.
 

Lojistik Alanında Kullanılan C Belgesi Nedir ?

C Belgesi Alacak kişinin kendi adına ticari olarak kayıt ve tescil etmiş taşıt veya taşıtlarla sadece kendi alanında taşıma yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacaklara verilir.

C Belgesi Çeşitleri ;

C1  Belgesi : Kendi iştigali ile ilgili uluslararası ve yurtiçi eşya taşımacılığı.

C2 Belgesi : Uluslararası ve Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı.

C3 Belgesi : Uluslararası ve Yurtiçi Ev/Büro Taşımacılığı.

Göndereceğim Paket İçin Sigorta Yaptırmalı mıyım?

Kargo sigortası zorunlu değildir, ancak buna sahip olmak akıllıca bir iş kararıdır. Uluslararası kargo, birden fazla ülke üzerinde bazen birçok yasal yetki bölgesinden geçen karmaşık bir hizmet sağlayıcıları zinciri içerir. Bu sürecin büyük çoğunluğu sorunsuz çalışır. Ancak, bir şeyler ters giderse, işinizi korumak için kargo sigortası yaptırmanız önemlidir.

Uluslararası kargo yükümlülüğü yasaları karmaşıktır ve bazı durumlarda nakliyatçılar, genel ortalama kuralı uyarınca diğer nakliyecinin yükünden kaynaklanan kayıplardan sorumlu olabilirler.

 

Lojistikte minimum sipariş nedir ?

Dünyanın her yerine, gönderinizi rahatlıkla gönderebilirsiniz. İster bir zarf olsun ister büyük bir koli taşıdığımız ürünlerde minimum sipariş tutarımız yoktur.Nakliye maliyeti nasıl hesaplanır?

Nakliye ücretleri, seçtiğiniz gönderim yöntemlerine ve seçeneklerine bağlıdır.

Hızlandırılmış taşıma ve acil olan ürünler normal nakliye ücretinden daha fazladır.

 

WhatsApp WhatsApp